Яку суму грошей ви готові пожертвувати на благодійність?

Новини

                     Шановні відвідувачі!
Дякуємо всім тим, хто прийняв учать у опитуванні,   яке проводить комунальний заклад «Скадовська ЦБС»!

Краплина ніжності та любові
               … А  світла  не  буває  без  тепла,
                      А  щастя  не  буває  без  любові.
                          Бува  краплина  ніжності  у  слові,
                       І  є  в  житті  частиночка  добра.
                                                                                              (В.Сухомлинський)
20 вересня 2014 року за ініціативи голови Скадовської районної державної адміністрації Бобилєва Юрія Олександровича на відпочинок до міста Скадовська  були запрошені  діти, батьки яких загинули в зоні антитерористичної операції. У сприянні проведення розважальних заходів для гостей активно долучилися центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділи культури та туризму, освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, КЗ «Скадовська ЦБС»,а також благодійні організації.
Діти, які прибули до нас з Херсона, Каховки та Білозерського району, були приємно вражені тією насиченою програмою, яку для них підготували скадовчани.

Так, одним із таких сюрпризів для дітей стала тепла зустріч у книгозбірні  Скадовської центральної бібліотеки для дорослих. Атмосферу свята та урочистості створили творчі колективи Скадовського районного будинку культури ім. Шевченка та КЗ «Школи естетичного виховання», які розважали гостей веселими піснями та грою на музичних інструментах. А для того, щоб спогади про наше місто були яскравими, працівниками бібліотеки було проведено віртуальну екскурсію – подорож найкращими куточками Скадовська, яка супроводжувалась пригощанням солодощами та ароматним чаєм.
Діти отримали справжнє задоволення від подорожі до нашого міста, адже відчули багато душевного тепла. У житті трапляються різноманітні ситуації, і від того, хто буде поруч, залежить щастя людини. І в такий нелегкий для країни час, велика радість полягає у тому, що є багато небайдужих людей, до яких можна звернутися зі своїм болем, прикрощами, бо знаєш, що тебе почують, вислухають з добросердною увагою. Такі люди не здатні кривити душею, бо завжди в цій душі чисто й святково. Е. Тріоле писала: "Нема нічого дорожчого від людського тепла". І додамо від себе: "І любові до людей".
 Соціальна підтримка переселенців
Актуальним напрямком роботи  Скадовського районного центру зайнятості залишається надання соціальної підтримки переселенцям зі східних областей України. Щоб надати необхідну інформацію щодо можливого працевлаштування в Скадовському районі, про порядок реєстрації чи перереєстрації в районному центрі зайнятості та надання соціальних послуг, спеціалісти центру зайнятості продовжують виїжджати до місць тимчасового поселення переселенців та надавати необхідну інформацію громадянам, які опинились у складній життєвій ситуації.
19 серпня спеціалістами Скадовського районного центру зайнятості спільно із представниками Пенсійного фонду було організовано та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу для громадян з Донецької області, які тимчасово покинули місця свого постійного проживання. Більшість з тих, хто отримав консультацію - це жінки з дітьми та особи похилого віку.
Станом на 20 серпня 2014 року до Скадовського районного центру зайнятості у пошуках роботи звернулось 10 осіб, які перемістилися з районів проведення антитерористичної операції. На даний період 3 особи працевлаштовано, 3 особам призначено виплату допомоги по безробіттю та 2 особи через зміну місця проживання, знялися з обліку.
Деякі люди на сьогодні не можуть зареєструватися у центрі зайнятості, тому що вони офіційно не звільнилися з попередньої роботи. Служба зайнятості нагадує, що наявність документів та реєстрація в центрі зайнятості необов'язкові для отримання інформації про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості, консультацій з питань законодавства та інших питань, рекомендацій щодо вибору чи зміни професії або навчальних закладів, консультацій щодо працевлаштування, у тому числі на тимчасові роботи.
  В центрі уваги - діти зі сходу України
Служба зайнятості працює з незайнятим та зайнятим населенням з будь якого куточка нашої країни, незалежно від місця їх проживання. Так і цього літа спеціалісти Скадовського районного центру зайнятості не залишили без уваги дітей з різних регіонів України, які відпочивали в оздоровчих закладах Скадовщини. Особливим піклуванням спеціалістів центру зайнятості були наділені діти, які приїхали на відпочинок з Донеччини. Адже від ситуації яка відбувається зараз на сході України страдають не тільки дорослі, але і діти, яким теж прийшлося залишити рідний дім на необмежений термін. Протягом серпня місяця з дітьми-підлітками, які відпочивали в ДОТ ім. Гагаріна та ДОТ «Слава» проводилися профорієнтаційні інтерактивні заходи з метою сформувати у молоді позитивне ставлення до різних професій, популяризувати актуальні професії. Спілкуючись з дітьми в ігровій формі, особливо на таку важливу тему як вибір професії, спеціалісти центру зайнятості намагалися допомогти їм, хоч на якусь мить не замикатися на своїх переживаннях. Учасники заходів були дуже активними, відгадуючи професії, з цікавістю сприймали корисну інформацію.
                   Благодійність як веління серця

Благодійність - це справжнє животворче джерело, що омиває та зцілює людські душі. Вона пробуджує в людині відповідальність за те, що відбувається поряд з нею. Враховуючи той факт, що зараз наша країна переживає тяжкі  часи, а нужденних з кожним днем стає все більше, працівниками КЗ «Скадовська централізована бібліотечна система» було ініційовано благодійний проект, який має стати джерелом надії для тих, хто особливо сильно потребує сторонньої допомоги
 28 серпня у читальній залі центральної бібліотеки відбулося вже друге засідання «круглого столу»  за темою «Співпраця на благо громади». Цього разу його учасниками стали працівники книгозбірні та представники громадських і релігійних організацій району. На захід були запрошені  керівники Скадовської районної громадської організації «Жіночий центр «Відродження нації»»,  районної організації «Всеукраїнська екологічна ліга», Скадовської організації Товариства Червоного Хреста України, громадської ради при Скадовській районній державній адміністрації, а також представники релігійних громад . Усі присутні активно обговорювали актуальні питання сьогодення та ділилися власним досвідом з питань благодійності.

Зустріч розпочала провідний методист бібліотеки Чуп’як Алла Дмитрівна, пояснивши присутнім, як саме виникла ідея створити цей благодійний проект. Спілкування з користувачами нашої бібліотеки засвідчило, що мешканці нашого міста  дуже позитивно ставляться до самої ідеї благо чинності і мають велике бажання допомагати іншим.Саме  тому виникла ідея щодо створення  координаційного  центру, до якого б люди звертались за допомогою, або ж -  з метою допомогти. Ініціаторами цієї  ідеї—працівниками книгозбірні—було  вирішено зробити таким координаційним центром Скадовську центральну бібліотеку, створивши соціальний сайт «Скадовськ благодійний». Цей електронний ресурс  має на меті об’єднати усіх небайдужих у їхньому бажанні допомагати людям, які цього потребують.
 
Активним учасником заходу стала голова Скадовської районної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Ірина Бартчук. Вона схвально відгукнулася щодо започаткування такої необхідної справи : «Саме цей соціальний проект  зможе ефективно  скоригувати  зусилля  громадських та релігійних організацій, а також усіх небайдужих  громадян Скадовщини у їх ньому прагненні допомогти нужденним».
Підсумовуючи думки учасників зустрічі, голова громадської ради  при райдержадміністрації та знаний у місті благодійник  Алла Кухарчук зазначила, що у такий тяжкий для країни час нам усім треба бути добрішими та милосерднішими один до одного, тому що наша сила у єдності!
                  Від ідеї до проекту, від проекту до втілення

05 серпня 2014 року  у читальній залі центральної бібліотеки  відбулося засідання «круглого столу»  за темою  «Партнерство як запорука ефективної діяльності на благо людей», координатором  якого став перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Розумний. Активну участь у його роботі взяли   представники структурних підрозділів районної державної адміністрації, громадськості та бібліотек міста.  
Саме працівники книгозбірні  стали ініціаторами та організаторами проведення заходу, на якому було презентовано широкому загалу партнерський соціальний проект «Скадовськ благодійний». Його головною метою  є залучення  ІТ-технологій до  надання  допомоги тим мешканцям громади, які її потребують.
 «Комунальний заклад  «Скадовська ЦБС» вже давно і плідно співпрацює з районними структурними підрозділами районної державної адміністрації: управлінням праці і соціального захисту населення, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом освіти, молоді та спорту та районним  управлінням  юстиції, центром  зайнятості та ін. «  Це є запорукою успішного втілення ідеї нового для нас проекту», -  зазначила  у своїй доповіді директор КЗ «Скадовська ЦБС» Наталя Старенька.
Провідний методист книгозбірні Алла Чуп'як  розповіла, чому і як виникла думка про його створення. Зокрема, присутні дізналися, що у червні КЗ «Скадовська ЦБС» розпочав  районні громадські обговорення «Разом з бібліотекою – до успіху!». У його рамках проведено низку опитувань, анкетувань, експрес-інтерв’ю. І, власне, самі користувачі підказали напрям роботи, який необхідно активізувати.   Поряд з нами знаходиться багато людей, яким потрібна  найрізноманітніша допомога – від дороговартісного лікування до простого спілкування. А бібліотеки, використовуючи Інтернет, зокрема електронні технології, мають для цього широкі можливості.
На попередніх обговореннях, враховуючи ситуацію, яка зараз склалася в державі, і зокрема в районі, вирішено розпочати допомогу тим, хто тимчасово переселився до нашого міста зі сходу України.
На попередніх обговореннях, враховуючи ситуацію, яка зараз склалася в державі, і зокрема в районі, вирішено розпочати допомогу тим, хто тимчасово переселився до нашого міста зі сходу України.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Анатоліій  Розумний  досить змістовно розказав присутнім про роботу, яку вже здійснюють органи влади та окреслив коло проблем, які потребують нагального вирішення.
Бібліотекар І категорії Ольга Купенко детально розповіла про он-лайн ресурс, який буде створено для досягнення поставленої мети. «На ньому буде сконцентровано корисну  інформацію для тих, хто допомагає,  і тих, хто потребує допомоги  правового, юридичного, соціального, психологічного,  гуманітарного характеру, тощо. А центральна бібліотека стане платформою для обміну досвідом та інформування з цих питань,»  – сказала бібліотекар.
Усі присутні жваво долучилися до дискусії: ставили питання, давали поради та рекомендацї. Одним словом, разом шукали найефективніший шлях від ідеї до проекту, від проекту до втілення.
Завершуючи засідання, представники книгозбірні подякували усім присутнім за плідну роботу і наголосили, що тільки  партнерство і  спільна робота дадуть можливість справді допомогти людям і втілити найсміливіші проекти у реальність.

Комментариев нет:

Отправить комментарий